Taşınma Sürecinde En Çok Hasar Alan 5 Eşya Çeşiti

By ozgenakliyat In Nakliyat No comments

Trabzon evden eve nakliyat, asansörlü taşımacılık, ofis ve büro taşımacılığı, expertiz hizmeti ve şehirler arası taşımacılık alanında uzman ekibimiz ve araçlarımız ile hizmetinizdeyiz!

İş, okul, zorunluluk veya özel bir sebepten dolayı hemen hemen her birey bu durumlarda taşınma gereksinimi duyabilmektedir. Taşınma denilince akla gelen ilk şey; yorucu ve zorlu bir süreçtir. Bir de ilk akla gelenlerden durum ise eşyaların hasar almasıdır. Bir çok elektronik eşya düzgün ve profesyonel bir şekilde taşınmadığı için hasar alarak arıza çıkartabilmektedir bu yüzden taşınma işi yükünü sizlerin omuzunuzdan alarak profesyonel ekibimiz ve araçlarımız ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Trabzon evden eve nakliyat hizmetimiz ile eşyalarınızı güvenle taşımayı hedeflemekteyiz.

Taşınma sürecini ve işini kendiniz yönetecekseniz eğer nakliyat sırasında kimi zaman küçük kimi zaman ise büyük çaplı kazalar yaşamanız olası bir durumdur. Taşınma işlemini gerçekleştirmeden önce diğer yazılarımıza ve ipuçlarımıza göz atarak muhtemel zayiatları en başından önleyebilirsiniz.

Trabzon-evden-eve-nakliyat

Taşınma Sürecinde Özensiz Paketleme ve Dikkatsiz Davranış Sonucu En Çok Hasar Alan 5 Eşya

Beyaz Eşyalar

Beyaz eşyalar kullanılan alanda en değerli ve en gerekli eşyalar arasındadır. Ayrıca ağır ve hassas olan bu eşya türleri taşınırken en çok dikkat edilmesi gerekenler listesindedir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, televizyon v.b. beyaz eşyalar taşınırken ufak bir hasar alsa bile onarım maliyeti sizlere yüksek olabilir bu yüzden beyaz eşyaları ambalajlarken köşelerine köpük yerleştirebilirsiniz.

Yemek Takımları

Bayanların en çok değer verdiği mutfak eşyaları arasında yer alan yemek takımları genelde set olarak paketlendiği için bir tanesinin bile kırılması diğer takımlara zarar verebilmektedir. Bu yüzden hepsini ayrı ayrı ambalajlamak ya da sarmak en ideal seçimdir.

Ayna ve Cam Eşyalar

Ayna ve cam eşyalar kırılmaya oldukça meyillidir. En ufak darbede kırılabilen camlar: çok dikkatli bir şekilde ambalajlanması gerekmektedir. Ayrıca taşınma araçlarınada yerleştirilirken sıkıştırılmamalıdır, aksi takdirde camlar patlayarak parçalanabilir.

Koltuklar ve Koltuk Takımları

Koltuk ve koltuk takımları taşınmadan önce kalın bir ambalajlamadan geçmelidir. Kumaş veya deri koltuklarda genellikle taşınırken dikkatsizlik sonucu yırtıklar, soyulmalar ve renk bozulmaları meydana gelebilmektedir. Ayrıca geniş hacime sahip olan koltuk ve koltuk takımları taşıma esnasında daha fazla yer kaplayacağı için yerleştirmede dikkatli davranılması da koltuklarınızı korumanız için en önemli etkendir.

Avizeler

Cam, metal, ahşap ve diğer farklı maddelerden üretilen avizeler genel küçük olmasından dolayı taşınırken her zaman arka planda bırakılmaktadır. Özellikle cam veya porselen avizeler kırılmaya oldukça meyillidir. Bu yüzden avizeler paketlendikten sonra sıkıştırılmadan kolilere konulabilir.

Risk almamak ve eşyalarınızın profesyonel kişiler tarafından taşınmasını istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Şehirler arası taşımacılığın yanı sıra Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Trabzon evden eve nakliyat hizmetimiz ile siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda eşyalarınızı güvenle taşıyoruz! Sadece bunla kalmayıp büro, ofis taşımacılığı ve depolama hizmetlerimzi ile de siz müşterilerimizin yanındayız!