Taşındıktan Sonra Kolileri Hemen Açmamanız İçin 4 Neden

By ozgenakliyat In Nakliyat No comments

Taşınma işleminden sonra kolileri hemen açmamanız için en iyi 4 tavsiye!

Evden eve nakliyat işlemi oldukça zahmetli bir uygulamadır, bu yüzden pratik fikirler ve ileri görüşlülük ile işlerinizi ne kadar kolay bir hale getirirseniz daha fazla zaman kazanarak daha az güç sarfedersiniz. Birçok yazımız eşyaların taşınmasıyla alakalı ancak bu yazımız da sizlere kolileri açarken daha yavaş ve dikkatli davranmanızı anlatan bir makale paylaşacağız.

1 – İlk Günlerinizi Temizliğe Ayırın

Birçoğumuz bu durum da titiz davranarak hem taşınmadan önce hem taşındıktan sonra detaylı bir temizlik yapmayı öngörür ancak şuna dikkat edilmelidir; Nakliyat firması eşyalarınızı taşıyıp dairenize yerleştirdikten sonra var olan kolilerinizi hemen açmamanızı önermekteyiz. Çünkü temizlik sırasında açılmış olan kolilerdeki eşyaların kirlenme olasılığı yüksektir, ayrıca nakliyattan sonra daireniz, ofisiniz veya büronuz kirlenip toz olacağı için ilk önce detaylı temizlik daha sonra kolileri açma işlemini uygulamalısınız.

Taşınmadan Önce ve Sonra Temizlikn

2 – Dekorasyona Vakit Ayırın

Taşındıktan sonra veya taşınmadan önce birçok kişi yeni evi, bürosu veya ofisi için daha cazip dekorasyonları düşünüp uygulamayı hedefler. Hangi eşya, hangi köşede daha güzel duracağını tespit etmek ve yerleşme planı için düşünce arayışına girebilirsiniz. Bir karar kılıp tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra pişman olup tekrar başka bir dizayna yönelebilirsiniz bu yüzden direkt kolileri açmak yerine dekorasyon planını iyi yapmanızı önermekteyiz.

trabzon-asansorlu-nakliyat

3 – Kendinize Zaman Ayırmayı İhmal Etmeyin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her ne kadar nakliye işini firmalar üstlense de taşınma işi her zaman kişilere zahmetli gelir. Bu yüzden kesinlikle acele etmek yerine kendinize vakit ayırarak sakin bir şekilde uygulamaya geçmek her zaman daha avantajlı bir durumdur. Neden böyle bir fikir yürütmeliyiz? Yorgun ve koşuşturmalı geçen bir kaç günün ardından evin dizaynı, kolilerin açılarak yerleştirilmesi ve tadilat gibi işlemler sonrasında kişilerde vücut ağrısı ve hastalanma görülebilmektedir, bu yüzden daha sağlıklı olabilmek için koli açma, dizayn etme durumlarında acele etmeden dinlenerek yapmanızı önermekteyiz.

trabzon evden eve nakliyat

4 – Evle İlgili Sorunlar

Hemen hemen her yeni eve, ofise veya büroya geçiş yapan kişiler yaşam alanlarıyla ilgili sorunlar yaşayabilmektedir. Özellikle dairelere taşınan kişiler boya, badana, alçı, tesisat sorunları gibi sorunlarla sık sık karşılaşmaktadırlar. Bu yüzden yine ilk günden kolileri, eşyaları ambalajlarından çıkartıp dizayn etmek yerine evle ilgili sorunlarınızın olup olmayacağını düşünerek hareket etmelisiniz. Yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi aksi takdirde tüm ambalajından çıkarttığınız koli veya eşyalarınızı yeniden kolilemek zorunda kalabilirsiniz. Özetle doğru bir plan ile ilerlerseniz hem daha fazla zaman kazanırsınız hem de daha az yorulursunuz.

Trabzon evden eve nakliyat, Trabzon asansörlü taşımacılık alanında ve şehirler arası taşımacılık alanlarında kaliteli deneyimlerimiz ile taşınma yükünü omuzlanıyoruz! Özge Nakliyat olarak bay ve bayan personel seçimi sunduğumuz gibi teknoloji ile donatılmış araçlarımız, taşınma esnasında kullanılan tüm kaliteli ekipmanlar ve güler yüz ile hizmetinizdeyiz!

 

İletişim Bilgilerimiz

  • 0 (462) 322 45 15
  • bilgi@ozgenakliyat.com