Evden Eve Taşınma Sürecinde Mobilya Nasıl Paketlenmelidir?

By ozgenakliyat In Nakliyat No comments

Evden Eve veya Asansörlü Taşımacılık İşlemlerinde Mobilya Nasıl Paketlenir?

Günümüzde kullanmış olduğumuz birçok mobilya fabrika üretimi olduğundan dolayı ağırlıklı olarak mdf veya sunta ile üretilmekte. Taşınma esnasında özellikle elektronik eşyalar kadar mobilyalara da dikkat edilmesini öneriyoruz. Sunta ve mdf maddeleri nem aldığında veya bir kaç kez sökülüp takıldığında sağlamlığını biraz yitirdiği için evden eve taşıma işleminde mobilya nasıl paketlenir sorusunun cevabını sizler ile paylaşacağız.
Taşınırken mobilya nasıl sökülür ve paketlenir

Taşınırken mobilya nasıl sökülür ve paketlenir

Mobilya Paketleme Aşamaları

  • Sert ve dik köşelere sahip olan mobilyaların taşınma esnasında köşelerden hasar almaması ve estetiği bozulmaması için ilk olarak karton koli, köpük gibi malzemeler ile köşeleri korumaya almalısınız.
  • Eğer mobilyalarınızın ayakları bulunuyorsa taşınma esnasında ayaklar hareket ettiği sürece çok fazla gerilime maruz kalacaklardır ve bu durum mobilyanıza fazlasıyla zarar verebilir. Taşınmadan önce mutlaka ayakları sökmelisiniz.
  • Mobilyanız bir bütün değilse ve demonte edilebiliyorsa kesinlikle demonte edin ve küçük parçaları ambalajlayarak taşıyınız.  Küçük mobilyalar için streç en iyi tercihtir.
  • Camlı, kulplu, kollu veya süslü mobilyalarınızın bu detaylarının sökülmesi mümkünse sökmenizi öneriyoruz. Ayrıca raf, kapak gibi kayabilecek veya açılabilecek detaylarıda mümkünse çıkartmanızı tavsiye etmekteyiz.
  • Mobilyanızı nakliyat kamyonuna-aracına yükleyecekken mobilyanın veya aracın yüzeyine nakliyat battaniyesi serip çizilmelerin önüne geçebilirsiniz.

Trabzon evden eve nakliyat ve asansörlü taşımacılık hizmetleri için Özge Nakliyat taşınma işi yükünüzü omuzlarınızdan alıyor! Şehirlerarası taşımacılık, büro ve ofis taşımacılığı, ambalajlama ve paketleme hizmetlerimiz için bizlere ulaşınız.

Daha detaylı bilgi için : 0 (462) 322 45 15