Taşınma Planı ile Süreçleri Kontrollü Bir Şekilde Takip Edin!

By ozgenakliyat In Nakliyat No comments

Taşınma Planı Nasıl Hazırlanır?

Özge Nakliyat firması olarak yılların verdiği tecrübe ile taşınma yükünüzü omuzlarınızdan alıyoruz! Trabzon evden eve nakliyat denildiğinde ilk akla gelen firmalardan olmamızın sebebi siz değerli müşterilerimizin bize duyduğu teminattır. 

Taşınma Planı Nasıl Yapılmalıdır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğitim, gereklilik, iş veya diğer farklı sebeplerden dolayı her kişi taşınma gereksinimi duyabilmektedir. Evden eve taşınma sürecini daha kontrollü ve sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için her bireyin bir kaç ipucuna ihtiyacı vardır. Planlı ve kontrollü hazırlanan her süreç sizleri ekstra maliyetlerden ve olası olumsuzluklardan koruyacaktır. Evden eve taşınma firması sizler için her yükü sırtlansa da işin akışını ve oluşunu takip etmeniz için kesinlikle bir plana ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Şimdi gelelim taşınma planı nasıl yapılır sorusunun cevabını yanıtlamaya.

Taşınmadan 1 Ay Önce Yapılması Gerekenler

  • Muhakkak ki yeni bir eve taşınma sürecinde fazlalık olarak gördüğünüz eşyaları şimdiden ayırmaya ve seçmeye başlamalısınız. Fazlalık olarak seçtiğiniz eşyaları birine bağışlamayı veya satmayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle alandan tasarruf edebileceğiniz gibi yeni evinizde de ferahlık sağlamanız mümkün.
  • Taşınacağınız evi kararlaştırdıysanız veya hazırdaysa bakım ihtiyaçlarının olup olmadığını analiz ederek gidermelisiniz. Örneğin yeni taşınacağınız evin boyaya veya bazı eşyaların monte edilmesine gerek duyulabilir, bu gibi ihtiyaçları taşınmadan önce halletmek her zaman için sizlere rahatlık sağlar.
  • Elektrik, su ve gaz aboneliklerini önceden açtırmalı veya aboneliğinizi aktarmalısınız.

Taşınma Planı Nasıl Hazırlanır

Taşınmadan 1 Hafta Önce Yapılması Gerekenler

  • Mutfak alışverişinizi günlük yapmalısınız, taşınma durumunda gıda ve diğer malzemelerin bozulmaması için ihtiyaçlarınızı uzun süreli değil de günlük olarak karşılamanız maddi olarak size avantaj sağlar.
  • Evinizin işleri ve taşınma süreci bir kaç gün sürecekse eğer kalacağınız oteli önceden belirlemelisiniz.

Taşınmadan 1 Gün Önce Yapılması Gerekenler

  • Günün her anı iletişim içinde olmanız gerekebilir bu yüzden telefon veya diğer iletişim araçlarınızın şarjınızın olduğundan emin olmalısınız.
  • Yeni evinizin ve eski evinizin anahtarları size her an lazım olabilir bu yüzden el altında tutmak da fayda var.
  • Taşınma esnasında olabilecek ihtiyaçlara karşı yanınızda nakit bulundurmayı asla unutmayın. Olumsuz bir durumlarda olayı hızlandırabilmek ve eksikleri temin edebilmek için kendi adınıza her zaman kişisel eşyalarınızı olabildiğince el altında tutmaya özen gösterin.